دانلود انیمیشن حلقه گمشده Missing Link ، آراستاپ موشن

در این داستان چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سر لیونل فراست ماجراجو و نجیب زاده بریتانیایی که به دنبال مکان ها و چهره های کشف نشده در سیاره ما است.او سالهاست که تلاش میکند وارد انجمن کاشفان شود. برای ثابت کردن خود باید پا به دنیایی جدید بگذارد تا گونه جدیدی را کشف کند. این جستجو ارتباطی نامشخص بین انسان و میمون ها خواهد بود. لیونل موجودی شاد را کشف میکند، اسم مرسوم او پا گنده است ولی لیونل اورا آقای لینک می نامد و متوجه میشود که او چیزی فراتر از یک هیولا است.آنها با یکدیگر به همراه آدلینا به هیمالیا سفر میکنند تا عموزاده های آقای لینک را در شانگریلا پیدا کنند، اما آنها باید مراقب باشند زیرا ویلارد استنک حیله گر، دائما در کمین آنهاست…

تریلر انیمیشن حلقه گمشده « Missing link »

بررسی استاپ موشن حلقه گمشده

آقای لینک ششمین فیلم بلند از لایکا، استودیوی انیمیشن آمریکایی متخصص در فیلم های استاپ موشن است.این انیمیشن جدید استودیو لایکا توسط کریس بالتر ایتالیایی کارگردانی شده است. بالتر از سال 2012 با استودیو همکاری داشت و مدیر مشترک پارانورمن است.او متخصص استاپ موشن و نویسنده فیلمنامه های کوبو و دوتار، پارانورمن و حلقه گمشده است.

شخصیت سرلیونل فراست در انیمیشن حلقه گمشده از کتاب رمان نویس بریتانیایی شرلوک هولمز و فیلم آمریکایی ایندیانا جونز الهام گرفته شده است و کت شلوار جستوجو گری که طرح آن مربوط به قرن 19 است برای این شخصیت انتخاب شده. ژانر فیلم برای بزرگسالان و کودکان است.

این انیمیشن با روش استاپ موشن ساخته شده که مبتنی بر عروسک میباشد و با جلوه های دیجیتالی ترکیب شده است. در فیلم مناظر دیدنی مشاهده میشود که واقعی به نظر میرسد. اقای لینک موجودی زنده بین انسان و میمون است که میتواند حرف بزند و بنویسد. این واقعیت که آقای لینک آخرین بازمانده در نوع خود است، به ما یادآوری میکند که نیاز است از اقلیت ها و گونه های در معرض خطر محافظت کنیم. انیمیشن آقای لینک با این که به یک فیلم خوب تبدیل شد ولی هنوز یکی از شکست های لایکا به حساب می آید چراکه با بودجه 100 میلیون دلاری او فقط 22 میلیون دلار فروش داشت.
بالتر در انیمیشن اقای لینک شخصیت ها را به شدت با محبت ترسیم میکند و بدبختی های داستان را در قالب شوخی های خنده دار به تصویر میکشد.در حقیقت، این داستان اساسا در مورد دوستی است و این موضوع کاملا قابل لمس است مثل رابطه لیونل فراست و آقای لینک که قلب های جوان و پیر را با احساسات مثبت پر میکند.
به عنوان یک فیلم استاپ موشنی ، انیمیشن آقای لینک عاری از نقص های جزئی مانند لرزش تصویر و سطوح ناهموار است. در این فیلم رنگ ها قوی هستند و محدوده کنتراست واقعا عالی بنظر می‌آید.

از زبان کارگردان

بالتر میگوید:بعد از این که پارانورمن را تمام کردم، تراویس نایت(رئیس و مدیر عامل لایکا) به من گفت:«بعد از این چه کار میخواهید بکنید؟» و من چند انتخاب در ذهن داشتم اما احساس میکردم زمان مناسب برای یک داستان جدید است. من به عنوان یک هنرمند نمیخواستم یک سبک را تکرار کنم، دیگر نمیخواستم فیلمی بسازم که وحشت زدگی و تاریکی داشته باشد، اینبار دنیایی میخواستم عاری از زامبی و الان وقت یه کار جسورانه رسیده بود، کاری که شخصیتی بازیگوش، رنگارنگ تر و روشن تر و داستانی ماجراجویانه داشته باشد. ایده این داستان از شرلوک هلمز بود که با ایندیانا جونز آشنا میشود و من هم داستانی داشتم در رابطه با یک کاشف که با پا گنده آشنا میشود.داستانی که من مد نظر داشتم باید روایتش یک آغاز، وسط، و پایان داشته باشد، در نظر داشتم که داستان لحظات کمیک با لحظات دراماتیک همه داخل یک صحنه اکشن باشند.
از آنجا که پیشینه من در طراحی استوری برد است، بنابر این وقتی مینویسم طرح در ذهن من شکل میگیرد و در دفتری که در کنارم میگذارم به طور خط خطی شخصیت ها و صحنه هارا میکشم. پس شخصیت آقای لینک باید به شکلی باشد که بامزه و دوست داشتنی است بنابراین لحن و قیافه او همه باید کمیک و بامزه باشد نه به شکل هیولایی ترسناک.

شگفتی های پشت صحنه

زمانی که پشت صحنه را میبینیم انیماتور ها در اطراف شخصیت ها حرکت میکنند و آنهارا متحرک میکنند.شما میتوانید همان انیماتور را با چهار یا پنج تی شرت مختلف ببینید که نشان میدهد صحنه ی 3 تا 4 ثانیه ای ما، 4 الی 5 روز طول کشیده است.(این واقعا یک دیوانگی است!)

پشت صحنه انیمیشن حلقه گمشده ، استاپ موشن ، انیمیشن ، استودیو لایکا ، آراستاپ موشن
پشت صحنه انیمیشن حلقه گمشده ، استاپ موشن ، انیمیشن ، استودیو لایکا ، آراستاپ موشن
پشت صحنه انیمیشن حلقه گمشده ، استاپ موشن ، انیمیشن ، استودیو لایکا ، آراستاپ موشن
پشت صحنه انیمیشن حلقه گمشده ، استاپ موشن ، انیمیشن ، استودیو لایکا ، آراستاپ موشن
پشت صحنه انیمیشن حلقه گمشده ، استاپ موشن ، انیمیشن ، استودیو لایکا ، آراستاپ موشن
پشت صحنه انیمیشن حلقه گمشده ، استاپ موشن ، انیمیشن ، استودیو لایکا ، آراستاپ موشن

آیا شما از طرفداران فیلم های استاپ موشنی هستید؟آیا تا به حال انیمیشن حلقه گمشده را دیده اید؟ نظر شما درباره سر لیونل فراست چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *