پست یا تیپاکس

اگر شما هم در موقع خرید آنلاین این سوال برایتان پیش آمده که نحوه ارسال سفارش را با پست انتخاب کنید یا تیپاکس، در این مقاله همراه ما باشید.

ارسال با پست و ارسال با تیپاکس هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد. ولی ما میخواهیم طبق تجربه چند ساله‌مان در ارسال مرسوله‌ها، شما را برای انتخاب روش بهتر راهنمایی کنیم. برای سفارش دهندگان معمولا چند عامل در ارسال سفارش اهمیت دارد که هر کدام از این عوامل را در بین ارسال با شرکت ملی پست و شرکت تیپاکس مقایسه میکنیم.

پست یا تیپاکس

  • هزینه ارسال

طبق تعرفه های شرکت ملی پست و تیپاکس مشخص است که تعرفه ارسال یک مرسوله یکسان در پست ارزان تر از ارسال با تیپاکس است و این اختلاف ممکن است در ارسال با پست نصف ارسال با تیپاکس شود. اما نکته دیگر این است که تیپاکس بر خلاف شرکت ملی پست امکان پرداخت هزینه توسط گیرنده را نیز دارد ولی پست هزینه ارسال مرسوله را فقط از فرستنده دریافت میکند.

پست یا تیپاکس

  • زمان ارسال مرسوله

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای مشتریان زمان ارسال مرسوله است. میتوان گفت در این مورد شرکت ملی پست و شرکت تیپاکس هر دو عملکرد یکسانی دارند و بین یک روز تا چهار روز مرسوله به مقصد ارسال می شود.

 

پست یا تیپاکس

 

  • امنیت مرسوله

شرکت ملی پست و شرکت تیپاکس هر دو مرسوله را بر اساس ارزش آن بیمه میکنند. طبق تجربه ما در ارسال مرسولات تاکنون چند مورد مفقودی مرسوله در شرکت تیپاکس داشتیم که پیگیری این مفقودی‌ها و دریافت خسارت از تیپاکس یا به هیچ نتیجه ای نرسیده و یا ماه ها زمان برده تا خسارت پرداخت شود. این اتفاق در ارسال با شرکت ملی پست تاکنون برای ما پیش نیامده.

پست یا تیپاکس

 

  • نحوه بسته بندی

شرکت ملی پست تمامی مرسوله ها را به روش استاندارد خود بسته بندی میکند ولی شرکت تیپاکس مرسوله را تا زمانی که شما این خدمت را درخواست نکنید این کار را انجام نمیدهد. و این عدم بسته بندی برای بعضی مطلوب و برای بعضی نامطلوب است.

پست یا تیپاکس

 

  • جمع آوری و توزیع

شرکت تیپاکس امکان جمع آوری در محل را برای مشتریان خود فراهم کرده است ولی در شرکت ملی پست جمع آوری مرسوله ها فقط در اداره پست انجام میگیرد. اما این مسئله در توزیع مرسوله متفاوت است. شرکت ملی پست مرسوله را در هر نقطه ای از کشور که باشد به درب منزل می برد اما شرکت تیپاکس اگر در شهر مقصد نمایندگی نداشته باشد گیرنده باید به نزدیک ترین شعبه تیپاکس مراجعه کند و مرسوله را دریافت نماید.

پست یا تیپاکس

نتیجه گیری:

در مجموع میتوان گفت شاید ارسال مرسوله توسط شرکت تیپاکس برای ارسال کننده سفارش ساده تر است چون در محل بسته را تحویل میدهد و درگیر پرداخت هزینه های پستی نمی شود. ولی ارسال توسط شرکت ملی پست برای گیرنده سفارش مطلوبتر است. چون هم هزینه به صرفه تری پرداخت کرده و هم اطمینان بیشتری از سلامت کالا خواهد داشت.

در نهایت انتخاب نحوه ارسال سفارش بر عهده شما مشتریان محترم است و خوشحال میشویم راهی را انتخاب کنید که باعث رضایت بیشتر شما عزیزان شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *