آرماتور سیمی-آرماتور استاپ موشن-آرماتور-armature-wire armature

اگر از زمانی که تصمیم گرفتید استاپ موشن خمیری یا عروسکی بسازید اما تا الان به خاطر هزینه‌های گزاف خرید آرماتور سیمی استاپ موشن کارتان را شروع نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم حتما تا پایان مقاله در مورد آرماتور سیمی استاپ موشن با آراستاپ موشن همراه باشید. حرف‌های خوبی برایتان داریم.

شاید شما هم از آن دسته انیماتورهایی باشید که برای تهیه آرماتور استاپ موشن مدام دست دست می‌کنید. خُب حق هم دارید! هزینه گزاف آرماتورهای آماده هرکسی را ممکن است دچار این همه وسواس کند. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید از یک آرماتور برای ایده ساخت استاپ موشن تان استفاده کنید و یا اینکه فقط قصد دارید چند تمرین حرکتی را با آن انجام دهید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. ما آراستاپ موشنی‌ها در این مقاله قصد داریم تا برای اینکه سریع‌تر ساخت استاپ موشن تان را شروع کنید ساده‌ترین و ارزانترین آرماتور را به شما معرفی کنیم.

آرماتور سیمی- آرماتور- آرماتور استاپ موشن-armature-wire armature

آرماتور سیمی چیست؟

آرماتور سیمی (Wire Armature) یکی از انواع آرماتورهای مخصوص استاپ موشن است. اگر انیماتوری مبتدی هستید، پس بهترین گزینه برای شما است. آرماتوری ساده و ارزان قیمت که به راحتی می‌توانید سرهمش کنید، با آن تمرین کنید و حتی با ساخت یک استاپ موشن جذاب، در جشنواره‌ها مقام بیاورید.

مزیت‌های آرماتور سیمی

آرماتور سیمی استاپ موشن ارزان است، چون فقط به چند متر سیم مفتول از جنس استیل یا آلومینیوم و یک انبردست نیاز دارید. دلیل‌مان برای ساده بودنش هم این است که فقط با تاباندن سیم‌ها دورهم به راحتی آرماتورتان آماده می‌شود. دلیل این تاباندن هم بالا بردن استحکامش است. پس خیال‌تان راحت؛ حالا حالاها برای شما کار خواهد کرد.

یکی دیگر از مزیت‌های بالای آرماتور سیمی استاپ موشن این است که شما هیچ محدودیتی در مفاصل آرماتور برای حرکت نخواهید داشت. پس به راحتی می‌توانید با آرماتورتان پشتک وارو بزنید و حرکات چرخشی مختلفی را نمایش بدهید. هرچند که بعضی مفاصل بدن مانند زانو و آرنج و … دارای محدودیت‌های حرکتی هستند و حواس‌تان در حین انیمیت کردن باید حسابی بهشان باشد.

پاشنه آشیل آرماتور سیمی را بشناسید

درست است که شما در حرکت دادن آرماتور سیمی محدودیتی ندارید اما همین مزیت، پاشنه آشیل این نوع آرماتور است. سعی کنید در این کار زیاده‌روی نکنید. هرچه باشد جنس این آرماتورها از سیم است و خودتان بهتر می‌دانید که سیم‌ها پس از چندین بار چرخش و پیچاندن زیاد، می‌شکنند. خصوصا اگر از سیم نازک برای ساخت آرماتور سیمی استاپ موشن استفاده کرده باشید. پس خیلی مراقب کنید. اما اگر احساس کردید که برای حرکات عروسک‌تان به آرماتور محکم‌تری احتیاج دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از آرماتور مفصلی (Ball and Socket Armature) استفاده کنید. با این آرماتورها دیگر خیال‌تان تختِ تخت باشد.

انواع آرماتور سیمی

شما حتی در آرماتورهای سیمی هم می‌توانید انواع مختلفی از آرماتور را ببینید که هرکدام در دسته‌های ساده تا حرفه‌ای‌تر قرار دارند. بعضی از آرماتورها به صورت کاملا ساده و تمام سیمی هستند. اگر می‌خواهید نحوه ساخت آرماتور سیمی ساده را یاد بگیرید حتما از بخش بلاگ آموزشی سایت، مقالات استاپ موشن را دنبال کنید.

آرماتور سیمی- آرماتور- آرماتور استاپ موشن-armature-wire armature

در قسمت لگن و سینه بعضی از آرماتورهای سیمی استاپ موشن قطعه‌ای کار شده که شما به راحتی می‌توانید از ریگ‌های نگهدارنده برای حرکات پرش و … عروسک‌تان استفاده کنید. یا قطعه‌ای به جای پا که کمک خوبی برای ایستادن پاهای آرماتور روی صفحات مشبک است. اگر حال ساختن این نوع آرماتور سیمی را ندارید، از بخش فروشگاه سری به تجهیزات استاپ موشن سایت بزنید و این آرماتور را به صورت آماده بخرید.

آرماتور سیمی آرماتور آرماتور استاپ موشن armature-wire armature

تی در قسمت مفاصل بعضی از آرماتورهای سیمی، از پیچ و مهره استفاده شده. این روش برای حرکت راحت‌تر مفصل‌ها به شما خیلی کمک می‌کند و خطر شکستگی سیم‌ها را هم تا حد قابل قبولی کاهش می‌دهد. برای ساخت این نوع از آرماتور سیمی هم پیشنهاد می‌کنیم مقاله ساخت آرماتور سیمی با مفصل پیچ و مهره را حتما بخوانید.

آرماتور سیمی- آرماتور- آرماتور استاپ موشن-armature-wire armature

ما سعی کردیم در این مقاله اطلاعات کاملی از آرماتور سیمی استاپ موشن در اختیار شما قرار دهیم. حالا نوبت شماست که این اطلاعات تئوری را عملی‌اش کنید و با ساختن یک استاپ موشن عروسکی زیبا به ما انرژی بدهید. پس زود دست به کار شو…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *